מה מאפיין את מיומנות ההקשבה? איך משפרים את היכולת הזו? מה הקשר בינה לבין אימון אישי?

הקשבה וחשיבותה בחיים האישיים והעסקיים

מה מאפיין את מיומנות ההקשבה? איך משפרים את היכולת הזו? מה הקשר בינה לבין אימון אישי? 

החיים מציבים בפנינו אתגרים רבים שמשותפים לסביבה האישית והעסקית. אנו מתמודדים עם קשיים בחיי היום יום, מול בני הזוג, עם המשפחה וכמובן בעבודה. אחת הדרכים להתגבר על האתגרים היא לעבור Personal and business coaching של קואצ'ר מוסמך. נוסף על כך, באותה הזדמנות אפשר להפנים את מיומנות ההקשבה ואת חשיבותה לחיים האישים והעסקיים כאחד.

מאמן שמקשיב לך

ציקי בן שחר הוא business coach וכמובן personal coach מוסמך עם ניסיון של מעל 17 שנה. את המיומנות של הקשבה נכונה צבר ציקי בן שחר לא רק במהלך שנות עבודתו בירושלים, אלא בעיקר בזכות השהות בהוספיס בבית החולים הדסה בהר הצופים. אותה שהות מבליטה טוב יותר מכל דבר אחר מה ההבדל בין הקשבה נכונה ורגילה ואיך ניתן ליישם את העקרונות שלה גם בחיים האישיים והעסקיים.

המאפיינים של הקשבה נכונה

הקשבה נכונה לא מבוססת על השכל והמחשבה אלא על ניתוק מרעשי הרקע וקליטת תנועות יד, עיניים, חיוכים וכאב. זו הקשבה שמגיעה מהלב ולא מהראש ולכן היא הרבה יותר משמעותית גם בתהליכים של אימון אישי ועסקי. במילים אחרות, מאמן שלא מקשיב בצורה נכונה לעולם לא יצליח לקדם את המתאמן ועלול לגרום לו נזק.

עקרונות לשיפור יכולת ההקשבה

הקשבה אשר ערה לדקויות ולעוצמות שמעבר לדיבור מכונה "ההקשבה של חוכמת הלב" וזה הערך המוסף שלה. בשביל לשפר אותה צריך להפעיל את העיניים ואת הלב ולהיות ערניים לשפת הגוף. זו טכניקה שמבוססת על התבוננות בפנים של בן השיח ועל יצירת קשר עין. מנגד, בהקשבה כזו אין צורך להנהן ואפילו לא לומר משפטים ארוכים – אלא רק לשקף ולחזור על מה שחשוב.

הקשבה איכותית מביאה לך תוצאות

מאמן טוב מביא תוצאות כי הוא משתמש בעקרונות מנחים של הקשבה נכונה לזולת – ומאפשר לך לעשות בהם שימוש נכון בזמן אמת. אם ברצונך ליהנות מהיתרונות של אימון אישי ועסקי, הגעת למקום הנכון: רק נותר להשאיר פרטים באתר ונתאם עבורך פגישת ייעוץ בחינם עם הקשבה מכל הלב.